Czy można przekłuć czyraki?

Witam. Mam 23 lata i tydzień temu utworzył mi się czyrak na dolnej części brzucha, dokładniej w miejscu gdzie zapinam pasek. Trochę bolało mnie uciskanie tego miejsca przez pasek, wiec wycisnalem tego czytają, ponieważ myślałem, że to zwykły pryszcz. Trochę mi się paprała ta rana po wyciśnięciu, ale przyklejalem na to miejsce plaster. Przez weekend byłem na imprezie ze znajomymi, dokładniej na domówce i nie było nic co by mogło zwrócić moją uwagę aż do wczoraj gdzie zobaczyłem, że czyraków przybyło i jest ich 7, są w obrębie miejsc intymnych i i na podbrzuszu oraz jednego mam na udzie. To są takie białe grudki, które jednoznacznie wyglądają jak czyraki bo są w miejscach gdzie znajdują się włosy przeważnie i ja z takim pytaniem czy przekłuć i odkazić na własna rękę czy z racji tego ze są święta, to po nich przejść się do dermatologa by nie było groźniejszych powikłań?

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.