Czy można przeprowadzić operację podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych?

Witam:) Mam pytanie odnosnie działania tabletek antykoncepcyjnych Vibin. Za 3 tygodnie mam planowaną kolejną już operację w obrębie twarzy na tkankach miekkich i kosci. Z ulotki wiem, ze lek Vibin wplywa na krzepliwosc krwii. Czy zazywanie takich srodkow nie zdyskwalifikuje mnie z opercji po wywiadzie z anestezjologiem? Dotychczas przez dluzszy okres czasu przed zabiegami musialam unikac srodkow zmieniających gęstość krwii. Jak to ma się do środków antykoncepcyjnych? Pozdrawiam serdecznie:) M.

Lek. Tomasz Budlewski

Nie sadze aczkolwiek może buc koniecznosc zastosowania innych leków dlatego koniecznie nalezy poinformować lekarza o przyjmowanych tabletkach