Czy można przyjąć dwa opakowania tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, czy można przyjąć naraz DWA opakowania tabletek antykoncepcyjnych (21 sztuk w jednym opakowaniu, czyli lacznie 42 tabletki) ? Jaka wtedy będzie skuteczność antykoncpecji? i jaki będzie to miało wpływ na okres ( czy zostanie rozlegulowany )?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, przyjęcie jednocześnie 2x większej dawki nie zwiększy skuteczności ochrony antykoncepcyjnej, nasili natomiast ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.