Pięć podwójnych dawek tabletek antykoncepcyjnych

Witam. w oststnim miesiącu przyjełam 5 podwójnych dawek tabletek antykoncepcyjnych ( 5 rzy po dwie). Oststnie dwie dawki miały miejsce w 16 i 19 dniu czy przyjecie prawidłowo pojedyńczo tabletki 20 i 21 nie spowoduje że organizm potraktóje je jako pominiecie z powodu mniejszej ilości dostarczonych hormonow? Czy moge zrobić normalnie 7 dni przerwy po tych 21 tabletkach? jak mam postąpić żeby być w pełni chroniona przed ciążą?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Powinna Pani dokończyć przyjmowanie tabletek z obecnego opakowania (20 i 21). Następnie należy zastosować siedmiodniową przerwę. Skuteczność antykoncepcyjna zostanie zachowana. Częste przyjmowanie większej niż zaleconej dawki hormonów może skutkować wystąpieniem powikłań.