Czy można przyjąć tę szczepionkę?

Dzień dobry mam pytania, czy gdy dostałam po pierwszej dawce pfizera wysypkę skórną to mogę przyjąć druga dawkę.l jeszcze jedno pytanie mój syn 15,-letni jest na terapii antybiotykowej na trądzik (Tetralysal) czy w tej sytuacji może się zaszczepić.?

Odpowiadając na pytanie pierwsze. Tak może pani się zaszczepić drugą dawką. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz kwalifikujący do szczepienia. Oczywiście koniecznie trzeba mu opowiedzieć o wysypce. Ważny jest charakter wysypki ( rodzaj wykwitów ), jak długo się utrzymywała, jakie miała umiejscowienie, co spowodowało, że ustąpiła. Zakładając, że była to niewielka wysypka, podobna do pokrzywki, szybko ustępująca to traktujemy to jako nieznaczne powikłanie, ustępujące samoistnie. Tak więc może pani się zgłosić do szczepienie i koniecznie zgłosić problem przed szczepieniem. Jeśli chodzi o syna, to stosowanie Tetralysalu w żadnym wypadku nie jest p-wskazaniem do szczepienia.