Czy można przyjmować kolejny blister, jeżeli nie wystąpi krwawienie w tygodniu przerwy?

Witam:) Mam 23 lata, zażywałam tabletki antykoncepcyjne przez ostatni miesiąc i nie pojawiło się krwawienie z odstawienia. Wykluczam możliwość ciąży, nie odbywałam w tym czasie stosunków seksualnych. Chciałabym dodać tylko, że mój ostatni okres spóźniał się długo i lekarz postanowił go przyspieszyć i podał mi luteinę. Wtedy to zaczęłam zażywać tabletki. Za dwa dni powinnam znowu zacząć przyjmowanie kolejnych tabletek ale nie wiem czy mogę. I jeżeli tak, to czy tabletki będą dawały mi pełną ochronę, mimo iż okres nie pojawił się. Dziękuję bardzo za pomoc! Ania

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W przypadku braku krwawienia podczas 7-dniowej przerwy kolejny blister można rozpocząć wtedy, gdy wykluczymy obecność ciąży (test ciążowy, wizyta u lekarza). Czy jest Pani pewna, że nie było możliwości zajścia w ciążę? Jeśli ma Pani choć cień wątpliwości w tej kwestii, to proszę wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam!