Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 4 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy można skorygować wadę kręgosłupa ćwiczeniami?

Witam, kiedy straciłam na wadze zauważyłam, że podczas leżenia na plecach klatka piersiowa po stronie lewej wystaje w porównaniu do strony prawej. Zauważono u mnie także ostatnio, że jedna łopatka jest wyżej od drugiej jednak podczas badań kręgosłupa nigdy nie stwierdzono że mam jakąś wadę kręgosłupa. Faktem jest iż ostatnie badania było przeprowadzone około 5 lat temu i zwykle spędzałam długie godziny w pozycji niewłaściwej. Czy taką wadę można wciąż skorygować ćwiczeniami w wieku 22 lat?
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Jesli nie jest to zmiana strukturalna w postaci skoliozy a jesli badanie wykonane bylo okolo 5 lat temu to raczej mozna podejrzewac ze juz wtedy byloby ja widac. Oznaczac to moze problem funkcjonalny ktory zwiazany jest z trybem zycia i jak najbardziej nadaje sie do korekty poprzez odpowiednio dobrane cwiczenia

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy