Czy można skrócić przerwę do 2 dni?

Witam, w środę powinnam zakończyć blister, jednak z powodu wcześniejszych problemów z biegunką i wymiotami musiałam wziąć więcej niż jedną tabletkę, dlatego dzisiaj mam ostatnią tabletkę (poniedziałek). Zależy mi na tym, aby termin miesiączki mi się nie zmienił. Zawsze zaczynałam nowe opakowanie w czwartki. Czy w takim wypadku mogę zrobić dwa dni przerwy i zacząć tabletki w czwartek? Czy powinnam spodziewać się okresu?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Hormonalne tabletki antykoncepcyjne dwuskładnikowe jednofazowe przyjmujemy w systemie 21+7. Co oznacza, że po 21 dniach przyjmowania tabletki codziennie o tej samej porze, robimy 7-dniową przerwę przed rozpoczęciem kolejnego opakowania 21 tabl. Przerwę między opakowaniami można skracać, natomiast nie wolno jej wyydłużać jeśli zależy nam na antykoncepcyjnym działaniu leku.

Pozdrawiam