Czy można spać w soczewkach?

Witam, od 2 tygodni stosuje soczewki kontaktowe (Acuvue Oasys). Teoretycznie producent zapewnia że można w nich spać 6 nocy. Jednak spotkałam sie z różnymi opiniami co do snu w soczewkach. Jutro jadę wcześnie z rana na wyjazd. Chciałabym się podczas podróży zdrzemnąć z godzinkę, a nie będę miała możliwości założyć soczewek na miejscu. Stąd moje pytanie, czy krótki sen w tych soczewkach na pewno jest bezpieczny i w pełni komfortowy dla oczu.

Dzień Dobry Pani,

Pozwoliłam sobie odpowiedzieć na Pani pytanie (z racji znajomości zagadnienia...)

Spanie w soczewkach kontaktowych, na zasadzie sporadycznej i w sytuacjach tego wymagających jest bezpieczne.
Natomiast codzienne i całonocne spanie w soczewkach (tak, jak sama Pani rozważa) rekomendowane przez producenta nie jest wskazane dla komfortu oczu-pomimo nowoczesnej technologii produktowej.

Z przesłaniem dla Pani radości i pomyślności,
irena.mielnik.madej@gmail.com