Czy można stosować antybiotyk u niemowlaka i karmiącej mamy?

Antybiotykoterapia zarówno u niemowlaka 4 mc Amotaks jak i u matki karmiącej Duomox. Dzień dobry, jako mama choruję na anginę ropną, a mój synek na zapalenie oskrzeli. Syn rozpocznie zażywanie Amotaks 2,7 ml co 12 godz. zaś ja prawdopodobnie będę musiała zażyć Duomox 1g co 12 godz. w tym wszystkim jest karmienie piersią. Czy zażywając swój antybiotyk narazam dziecko na zwiekszoną dawkę leku u synka? Czy są przeciwskazania do stosowania antybiotyku u matki? Czy wystąpią nieporzadane skutki?

Lek. Tomasz Budlewski

Raczej określa się na przenikanie do mleka jako znikome wiec nie sadze aby było to znaczące proszę pamiętać o stosowaniu probiotyku dla dziecka u Pani oczywiście tez