Czy można stosować suplementy diety przy depresji?

Witam.lecze sie od pewnego czasu na depresje, biore anafranil i mirtor oraz uczeszczam na terapie poznawczo- behawioralna, moja pytanie brzmi czy moge dodatkowo brac suplementy typu depresanum lub szafraceum.?

Witam,

wybrane suplementy diety mogą być skutecznym sposobem zwiększania efektywności farmakoterapii przeciwdepresyjnej. Przestrzegam jedynie przed stosowaniem suplementów mających w składzie dziurawiec- ze względu na możliwie toksyczną interakcje, szczególnie z anafranilem.
Oba wymienione suplementy tego składnika nie posiadają, mają zaś w składzie L-tryptofan, który mogę polecić w suplementacji leczenia depresji.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl

Dzień Dobry Panu,

W odpowiedzi na Pana pytanie pozwoliłam sobie na podzielenie się
z Panem informacjami na temat zalecanych i jakże ważnych suplementów (nie docenianych!) przede wszystkim wit. D 3, magnezu, wit. B 1, wit. B2, wit. B 6, wit. B 12, kwasu foliowego, selenu (w porozumieniu z lekarzem prowadzącym!).

Ostatnio coraz więcej mówi się w mediach o witaminie D 3 i jej właściwościach.
Właściwy poziom witaminy D 3 zmniejsza ryzyko zachorowania na depresję, większość nowotworów, stwardnienie rozsiane oraz choroby zakaźne.
Suplementacja witaminy D 3 jest więc niezbędna.
W dodatku jest niezwykle prosta i niedroga.
Tak więc proponowana jest naturalna witamina D 3 w dziennej dawce od 1500 do 2000 IU.
Z tego, co wiem wit. D 3 w kroplach (lepiej przyswajalna) jest dostępna na receptę, a w kapsułkach bez recepty.

Podsumowując niedobory wyżej wymienionych (wit. D3, magnez, wit. B1, B2, B6, B12, kwas foliowy oraz selen) powodują depresję, apatię, zmęczenie, roztargnienie, bezsenność oraz obniżenie zdolności koncentracji.

Z przesłaniem dla Pana Tego, Co jest Panu najbardziej teraz potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com