Czy można stosować taką płukankę do jamy ustnej?

Dzień dobry, Czy można stosować płukankę do jamy ustnej i zębów z rozpuszczonej w wodzie soli morskiej jodowanej? Czy raczej płukanka bez jodu? Pozdrawiam

Jod był od pokoleń uważany za znakomity “antybiotyk“. Współcześnie najczęściej mamy deficyt tego pierwiastka mającego kluczowe znaczenie dla zdrowia m in tarczycy, mającego również właściwości przeciwnowotworowe. Można zawsze zbadać poziom jodu - a potem podjąć decyzję. Pozdrawiam