Czy można stosować te preparaty w tej sytuacji?

Dobry wieczor. Corka ma 12lat od 2018roku pojawia sie u niej suchosc i zaczerwienienie bez swiadu na rekach. Zwlaszcza zima. Byl okres czasu gdzie pojawil sie swiad na skorze glowy i lupiez .W lutym tego roku na szyi z lewej strony pojawilo sie zaczerwienienie. Swiad nie byl dokuczliwy . Lekarz objawy corki zaliczyl do atopowego zapalenia skory. 3-4miesiace corka stosowala emolienty. Czy mozna uzywac w tym wieku i z tym schorzeniem preparatow ogolnych z serii Bialy Jelen np. krem do rak do stop, krem do twarzy,Ziaja ,AA. Czy w tym wieku mozna je stosowac gdyz nie ma podanego wieku a produkty Ziaja nie sa hipoalergiczne. Chcialabym powrocic do kosmetykow gdyz corka ma duza potliwosc (emolienty duzo natluszczaja)

Dzień dobry,

zdagnozowane AZS wymaga leczenia, o czym decyduje lekarz i wspomagania terapii zastosowaniem emolientów. Osobiście polecam emolienty Emolium: oleje do kąpieli, krem barierowy do twarzy, balsam do ciała oraz Pharmaceris Emopotic i tu ma Pani do wyboru zarówno produkty do kąpieli (np. żel myjący, szampon) oraz do twarzy (np. krem ochronny SPF 50+ na lato). Są to produkty polskie i bezpieczne, stosujemy je minimum 2 razy dziennie lub częściej, według potrzeb Ponadto proszę uważać na przegrzewanie, silne pocenie, a także sierść zwierząt, pierze, odpowiednią dietę, jeśli córka ma zdiagnozowane takie alergie.

Pozdrawiam,

Ewa Szmaj