Czy można tak uwidocznić ciążę?
Witam.Mam takie pytanie.Czy w usg dopochwowym widać ciąże gdy jest większa np.w 27 tygodniu.?Robiłam testy były negatywne,test beta hcg 2 muesiace po stosunku wynosiło <2.30,byłam u ginekologa ostatnio ale robił usg dopochwowe i dlatego się zastanawiam.Prosze o odpowiedz.

KOBIETA, 39 LAT 10 miesięcy temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
ciąża na tak zaawansowanym etapie byłaby z pewnością widoczna zarówno podczas badania dopochwowego, jak i przez powłoki brzuszne. Ponadto poziom beta-HCG po dwóch miesiącach od stosunku byłby zdecydowanie wyższy, a testy ciążowe z moczu nie dawałyby negatywnych wyników.
W związku z informacjami, które nam Pani przekazała możemy śmiało stwierdzić, iż nie jest Pani w ciąży.
Inne użytkowniczki miały podobne dylematy, co można zauważyć pod poniższymi linkami:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-przy-usg-dopochwowym-widac-jest-7-miesieczna-ciaze,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-widac-ciaze-w-usg-dopochwowym,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/badanie-dopochwowe-a-stwierdzenie-ciazy-w-15-tygodniu.