Kiedy usg ciąży jest wiarygodne po stosunku?

Witam. 27 kwietnia współżyłam z partnerem. 25 dni po stosunku zrobiłam test z krwi beta hcg - wynik ujemny, 32 dni po stosunku kolejny - wynik również ujemny. 39 dni po stosunku byłam u ginekologa, który ciąże wykluczył bo na usg nic nie zauważył. I wszystko ładnie, pięknie, tylko nie wiem czy się nie pospieszyłam i czy po takim czasie mogę być pewna w 100%, że nie jestem w ciąży?

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
W opisanej przez Panią sytuacji można z dużym prawdopodobieństwem wykluczyć ciążę. Usg może już w 5 tygodniu potwierdzić ciążę (choć to może być osobniczo zmienne ale tak do około 6 tygodnia ciąży powinno być już widać akcję serca-potwierdzenie żywej ciąży). Pozdrawiam