Czy przyrost b-HCG świadczy o ciąży?

Witam od pół roku staramy się z partnerem o dziecko 13 listopada wypadło jajeczkowanie potwierdzone przez ginekologa zakończone współżyciem. 10 dni po zbliżeniu tj. 23.11 zrobiłam badanie beta hcg które wyniosło 4.1 więc ujemne,5 dni później 28.11 zrobiłam domowy test ciążowy wyszedł pozytywny,po czym powtórzyłam bete i wynik wyszedł 266.5. 30 listopada udałam się do ginekologa z nadzieją potwierdzenia ciąży ale ginekolog stwierdził że jest za wcześnie i nic nie widać na usg i kazał zrobić kolejną bete w ten sam dzień. Wynik z 30.11 wynosi 557.6. Moje pytanie brzmi czy to rzeczywiście ciąża,czy wzrost bety jest prawidłowy w stosunku do dostępu czasowego i czy na usg mógł nie być widoczny pecherzyk?

Lek. Tomasz Budlewski

tak mógł być nie widoczny pęcherzyk, uznaje się iż zobrazowanie zarodka przy około beta hcg 1000-1400 zależy od aparatu usg,