Czy można uprawiać seks analny, mając kubeczek menstruacyjny?

Czy mogę uprawiać sex analny ze zwykłym kubeczkiem menstruacyjnym podczas okresu? Chodzi mi głownie czy nie naruszy go to? Nie zacznie przeciekać? Z góry dziękuję za odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witam,

seks analny nie powinien mieć żadnego wpływu na kubeczek menstruacyjny. Proszę jednak pamiętać, że duża aktywność podczas każdego rodzaju zbliżenia intymnego może spowodować, że ścianki kubeczka menstruacyjnego nie będą przylegać ściśle do ciała, a tym samym pojawia się niewielkie ryzyko tego, że kubeczek zacznie przeciekać (zwłaszcza podczas obfitego krwawienia menstruacyjnego lub wówczas gdy kubeczek nie zostanie opróżniony przed seksem).

W czasie okresu, jeżeli partnerom przeszkadza bądź krępuje ich wydzielina z pochwy, można zastosować specjalnie przewidziane na tę okazję tampony, które aplikuje się do pochwy na czas stosunku. Są wykonane z gąbki i zupełnie niewyczuwalne podczas penetracji – niezależnie od tego, czy to seks analny czy waginalny.

Być może zainteresuje Panią także nasz artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/seks-podczas-miesiaczki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.