Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 4 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy można uprawiać seks analny, mając kubeczek menstruacyjny?

Czy mogę uprawiać sex analny ze zwykłym kubeczkiem menstruacyjnym podczas okresu? Chodzi mi głownie czy nie naruszy go to? Nie zacznie przeciekać? Z góry dziękuję za odpowiedź
KOBIETA, 21 LAT 2 miesiące temu

Niehormonalna terapia menopauzy

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

seks analny nie powinien mieć żadnego wpływu na kubeczek menstruacyjny. Proszę jednak pamiętać, że duża aktywność podczas każdego rodzaju zbliżenia intymnego może spowodować, że ścianki kubeczka menstruacyjnego nie będą przylegać ściśle do ciała, a tym samym pojawia się niewielkie ryzyko tego, że kubeczek zacznie przeciekać (zwłaszcza podczas obfitego krwawienia menstruacyjnego lub wówczas gdy kubeczek nie zostanie opróżniony przed seksem).

W czasie okresu, jeżeli partnerom przeszkadza bądź krępuje ich wydzielina z pochwy, można zastosować specjalnie przewidziane na tę okazję tampony, które aplikuje się do pochwy na czas stosunku. Są wykonane z gąbki i zupełnie niewyczuwalne podczas penetracji – niezależnie od tego, czy to seks analny czy waginalny.

Być może zainteresuje Panią także nasz artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/seks-podczas-miesiaczki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy