Czy można uprawiać sport przy niewydolności serca?

Witam ;) Przy ostatnich kontrolnych badaniach wykryto u mojego przyjaciela niewydolność serca. Jest to bardzo energiczny 20-sto letni chłopak , kochający sport jak i zabawy. Gdy dowiedział się o tym lekarz zakazał mu uprawiania sportu, zabaw, picia alkoholu. Dodam że był wcześniakiem lecz nigdy nie miał problemów zdrowotnych, chłopak dabający o siebie. Moje pytanie brzmi tak czy on kiedykolwiek będzie mógł wrócić do sportu ? Będzie mógł grać w piłkę, biegać ? Żyć jak kiedyś ? Jak to się leczy?.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest poznanie przyczyną. Proponuję zgłosić się do lekarza kardiologa