Czy można w takiej sytuacji nie zobaczyć ciąży?

Czy jajnik ze strukturą hypoechogeniczną o wymiarach 23x18 mm można pomylić z ciążą?
KOBIETA, 22 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

ciąża jest zazwyczaj wykrywana na podstawie obecności pęcherzyka ciążowego w jajniku lub macicy oraz rosnącego poziomu hormonu beta-HCG we krwi. Jeśli ma Pani podejrzenia ciąży należy wykonać test ciążowy.

Mogą istnieć różne przyczyny hypoechogenicznych zmian w jajnikach, takie jak torbiele, guzy czy inne zaburzenia. Istotne jest, aby profesjonalista przeprowadził kompleksową ocenę i interpretację wyniku USG oraz, jeśli to konieczne, zlecił dodatkowe badania, takie jak badania krwi, aby potwierdzić lub wykluczyć ciążę.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/badanie-usg-w-ciazy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.