Czy można w tej sytuacji starać się o dziecko?

Witam, proszę o pomoc w interpretacji wyniku histopatologicznego. Atypowy rozrost gruczołowy Endometrium. Nie można wykluczyć gruczolakoraka G1. Co to oznacza? Powiedziano mi ze to jest stan przednowotworowy. Czego musze się obawiać? Chciała bym jeszcze zajsc w ciążę. Bede wdzięczna za pomoc w interpretacji. Dziękuję. Proszę o szybką odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

gruczolakorak G1 oznacza nowotwór o niskim stopniu złośliwości – skala jest czterostopniowa i na niej poziomy G1 i G2 oznaczają to, co wspomniano powyżej, G3 i G4 – wysoki stopień złośliwości.

O leczeniu oraz prognozach powinna Pani porozmawiać z ginekologiem – niezbędne jest skorelowanie wyników cytologii z badaniem fizykalnym, zebranym wywiadem i innymi badaniami diagnostycznymi. Na tym etapie trudno wyrokować, ponieważ nie ma pewności czy na endometrium ma Pani faktycznie gruczolakoraka.

Być może Pani wątpliwości rozwieje nasz artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/rak-endometrium.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.