Czy można wykluczyć czerniaka, jeśli to nie jest pasek tylko pół paznokcia?

Od miesiąca u stopy rośnie mi paznokieć u podstawy czarno-bordowy, a z biegiem czasu gdy paznokieć rósł te miejsce bordowe zwiększyło się do połowy paznokcia a górna część pożółkła; nie miałam żadnych obrażeń mechanicznych, paznokieć też nie zmienił swojego kształtu, jedynie kolor się zmienił. Nie boli. Kojarzę tylko fakt że miałam dość ciasne buty i przymarznięte stopy krótko przed zauważeniem objawu. Czy to może wynikać z tego? Czy można wykluczyć czerniaka jeśli to nie jest pasek tylko pół paznokcia? I co lekarz powinien zaproponować mi w takim wypadku?

Lek. Michał Lenard

Objawy mogą wynikać ze zbyt ciasnego obuwia, ale powinien ocenić je lekarz, który zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!