Czy można wykonać badanie RTG podczas karmienia piersią?

Jak to jest z karmieniem piersią A zdjęciem rtg. Raz miałam zdjęcie zęba bez fartucha stomatolog mówi że mogę karmić od razu po RTG . Druga sytuacja jestem z dzieckiem przy zdjęciu RTG bioderek (dziecko ma zdje Cię ja to przytrzymuje żeby się nie ruszylo)- pytam się że karmie A ona że wylać mleko itd na mówię że podobno RTG nie wpływa . I dostaje odpowiedź A może i tak .Więc jak to jest zdjęcie wpływa czy nie A może towarzyszenie to jeszcze większą ekspozycja. Ja karmiła m po zdjęciu RTG i też po towarzyszenie (trzymalam zeby sie nie ruszyla )przy zdjęciu dziecka bioder

Witam serdecznie,

Badanie RTG, np. klatki piersiowej czy zęba kobiety karmiącej, nie mają wpływu na pokarm (nie zmieniają składu mleka matki) ani nie wpływają na dziecko. Zatem mama może śmiało karmić zaraz po badaniu RTG.

Pozdrawiam.