Czy można zajść w ciążę bez penetracji i wytrysku?

Dzien Dobry. Czy mozna zajsc w ciaze bez penetracji i wytrysku? Moj chlopak mial wytrysk w mojej buzi wiec sperma nie miala jak dostac sie do mnie do srodka. Probowal raz we mnie wejsc przed tym ale przez bol nie doszlo do niczego nawet jednego wejscia. Slyszalam jednak o preekalkujacie ale skoro nie wszedl we mnie to chyba nie ma mozliwosci by sie przedostalo do mnie. Ocieral sie tylko o mnie. Jestem dziewica.

Dzień dobry!

Rzeczywiście, możliwe jest także zapłodnienie na skutek kontaktu z preejakulatem, a także poprzez znalezienie się nasienia u wejścia do pochwy, niekoniecznie wewnątrz niej. Są to sytuacje istotnie rzadziej spotykane, ale potencjalnie prawdopodobne, dlatego warto rozważyć wybór właściwej dla Państwa antykoncepcji, jeśli nie planujecie Państwo ciąży.

Pozdrawiam!