Czy można zajść w ciążę, karmiąc?

Witam, Jestem po cesarskim cieciu-ciecie 2 wrzesnia 2014. Pod koniec wrzesnia zdarzyla nam sie z mezem chwila zapomnienia i zacmienia-zadne z nas nie pomyslalo nawet o zabezpieczeniu. Karmie regularnie piersia, czy jest mozliwe,ze zaszlam w ciaze? Kiedy test ciazowy bedzie wiarygodny? Slyszalam,ze hormon hcg utrzymuje sie jeszcze kilka tygodni po porodzie.. Z gory dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji istnieje ryzyko ciąży. W celu weryfikacji ciąży konieczne będzie przynajmniej dwukrotne oznaczenie poziomu betaHCG. Proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa, który wdroży odpowiednie postępowanie.