Czy można zajść w ciążę podczas dni płodnych w trakcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych?

Wczoraj kochałam się z chłopakiem i z tego co wiem mam dni płodne, a on doszedł we mnie. Dodam,że biorę tabletki antykoncepcyjne już jakieś 6-7 miesięcy. Czy mogę zajść w ciążę?

Lek. Tomasz Budlewski

Tak możliwa jest ciąża. Prawdopodobieństwo jest niskie, ale niestety nie zerowe.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

żadna antykoncepcja nie daje 100% skuteczności. Antykoncepcja hormonalna cechuje się skutecznością powyżej 99% dlatego ryzyko jest bardzo niewielkie.

Pozdrawiam.