Czy podczas regularnego stosowania tabletek antykoncepcyjnych i prezerwatywy istnieje ryzyko ciąży?

Witam, od 29 grudnia zażywam swoje pierwsze tabletki antykoncepcyjne(od pierwszego dnia cyklu). W tym czasie nie pominełam ani jednej tabletki przyjmowałam każdą o tej samej godzinie. Z partnerem kochałam się dodatkowo z prezerwatywą. Jednak kilka raz wszedł we mnie bez niej ale nie doszło do wytrysku. Czy powinnam się obawiać ciąży ? Jak dobre jest zabezpieczenie tabletki prezerwatywa? Czy ból piersi to normalny skutek uboczny? Pozdrawiam !

Lek. Tomasz Budlewski

Niestety nie ma w 100% skutecznych metod antykoncepcji. Stosowanie podwójnej metody prowadzi do zwiększenia skuteczności sądzę, że prawie do 100%. W podanym opisie prawdopodobieństwo ciąży jest raczej bardzo niskie. Proponuje wykonać dla pewności test ciążowy.