Czy można zamienić Dulsevię na inny lek?

Od miesiąca biorę Dulsevie na depresję (60mg dziennie). Mój specjalista jest niestety na dość długim urlopie... Efekty poprawy miałem odczuć po około 4 tygodniach. Po około tygodniu zacząłem odczuwać lekki świąd skóry. Z kolei po 2 tygodniach, świąd był coraz bardziej intensywny, aż po ok. 20 dniach zacząłem mieć czerwone plamy przypominające atopowe zapalenie skóry. Dodatkowo pojawiło się sporo ropnych krost. Skóra niewiarygodnie swędzi. Plamy się pojawiają od drapania i po paru dniach ustępują. Zapewne jest to reakcja alergiczna. Lekarz rodzinny polecił wziąć hydroksyzynę oraz aleric, bo jego zdaniem możliwą przyczyną było wystawianie się na słońce, czego ponoć lepiej unikać przyjmując duloksetynę (mieszkam na Majorce). I tu się pojawia pytanie. Czy to aby na pewno reakcje alergiczna? (innych niepokojących objawów poza typowo depresyjnymi nie ma). Czy jest możliwa sytuacja aby zamienić Dulsevie na inny lek, również z grupy SNRI, na którego działanie nie będę musiał czekać znów 4 tygodnie, a będzie on podtrzymywał efekty działania Dulsevi nie uczulając mnie przy tym? Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

wskazana ocena przez lekarza dermatologa, po badaniu będzie można określić dalsze postępowanie. a jaka reakcja na aleric i hydroksyzyne?wskazana wizyta u lekarza prowadzącego leczenie. Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.