Wpływ leku przeciwhistaminowego na badanie

Dzień dobry, jeśli to możliwe, pytanie kieruję do lekarzy specjalistów z alergologii. Dzień przed pobraniem krwi na badania; panel atopowy, zażyłem 75mg hydrosyzyny(taką dawkę zaleca mi lekarz psychiatra) na problemy z besennością). A jak wiadomo jest to lek także przeciwhistaminowy, również łagodzi świąd alergiczny. Możliwe, że w dniu badania także zażyłem małą dawkę. Chciałbym czy, a jeśli tak w jaki sposób wpłynie to na wynik badania? Na czy polega to działanie hydro. wpływające na wyniki.

Witam
Jeśli to ma być badanie krwi i oznaczanie poziomu swoistych przeciwciał anty IgE, to nie ma to żadnego znaczenia.

Inaczej jest przy testach skórnych tzw. prick testach. Przy wykonywaniu tych badań zaleca się odstawienie w razie możliwości pewnych leków (w tym p/histaminowych).

Hydroksyzyna jest metabolizowana w organizmie do cetyryzyny czyli popularnego leku przeciwhistaminowego blokującego receptory H1.
Przy oznaczaniu przeciwciał we krwi nie ma to znaczenia ale w testach skórnych na skutek zablokowania działania histaminy poprzez blokadę receptorów H1, wyniki mogą wyjść fałszywie ujemnie.
Dlatego wykonując prick testy robi się 2 kontrole.
Kontrolę ujemną z samą substancją, w której są rozpuszczone alergeny, żeby zobaczyć czy nie ma reakcji na ten rozpuszczalnik.
Oraz kontrolę dodatnią z histaminą, żeby zobaczyć czy organizm nie jest "zablokowany" przez leki.