Czy można zaszczepić dziecko przeciwko cukrzycy?

Dzień dobry. U syna 5-letniego stwierdzono w październiku cukrzycę typu 1. Moje pytanie kieruję odnośnie szczepionek dotyczących cukrzycy. Czy moje dziecko ma jeszcze szansę, aby być zaszczepione. Jakie trzeba spełniać wymogi, aby być zaszczepiony na cukrzycę. Czy jest w 100% bezpieczna i ile ona kosztuje? Z góry dziękuję.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Cukrzyca typu 1 to choroba autoimmunologiczna, nie istnieje szczepionka, która zapobiegałaby takim chorobom. W razie wątpliwości co do istoty choroby Pani dziecka najlepiej jest skontaktować się z lekarzem rodzinnym, który wszystko Pani wytłumaczy.