Czy można zostać kierowcą po guzie płuca?

Dzień dobry. 10 lat temu przeszedłem operację płuc, usunięto jedną część prawego płuca (był to guz gruźlicy). Chcę zostać zawodowym kierowcą kategorii C E. Czy po tej diagnozie będę mógł przejść badanie lekarskie? Czy lekarz wyrazi zgodę? A w którym dokumencie lub akcie znajduje się lista chorób, które uniemożliwiają prowadzenie pojazdu? Mężczyzna, 35 lat.
Lek. Tomasz Budlewski

Proszę zgłosić się do lekarza medycyny pracy po badaniu będzie można zalecić dalsze postępowanie