Czy MR lub TK może zastąpić gastroskopię?

Mam pytanie, czy badanie rezonansem lub tomografem, ewentualnie rtg może zastąpić badanie gastroskopi? Czy powyzsze badania wykażą jakieś nieprawidlowosci w przelyku i żoładku jak np. Zwężenie przełyku tzw. Przelyk Baretta lub owrzodzenia? Od paru lat mam refluks praktycznie cosziennie i zaczynam sie martwic :( czy refluks moze powodowac raka i byc bardzo grozny?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne badanie gastroskopowe ocena zmian i Ew pobranie wycinków