Czy muszę zastosować inny preparat antykoncepcyjny?

Witam . Jestem w trakcie brania tabletek antykoncepcyjnych vibin 3 mg 0,03 mg z powodu ze źle się po nich czuje to lekarz zmienił mi na tabletki innej nazwy o niższych hormonach 0,1 mg 0,02 mg i mam rozpocząć nowe opakowanie kiedy wystąpi 1 dzień krwawienia z odstawienia czyli po 3 tabletce placebo z poprzedniego opakowania ( niebrać ich do konca poprzedniego opakowania ). Czy muszę stosować dodatkową metodę antykoncepcyjna w takim przypadku przy zmianie tabletek o niższych hormonach ? Pozdrawiam
KOBIETA, 26 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przepraszamy za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź.

Jeśli zastosuje się Pani do zaleceń lekarza, to najprawdopodobniej nie będzie potrzeby stosowania dodatkowej antykoncepcji, ponieważ ochrona antykoncepcyjna nastąpi od razu.

Niemniej jednak wiele pacjentek decyduje się na stosowanie dodatkowego zabezpieczenia przez pierwszy tydzień, na przykład w postaci prezerwatywy, aby całkowicie zminimalizować ryzyko zajścia w niechcianą ciążę. Wybór więc należy do Pani.

Podobne pytania wraz z odpowiedziami naszych ekspertów umieszczamy pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zmiana-tabletek-antykoncepcyjnych-a-ochrona,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zmiana-tabletek-antykoncepcyjnych-a-ochrona-przed-ciaza,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zmiana-tabletek-naraya-na-lesiplus-a-ochrona-przed-ciaza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.