Czy muszę zmienić formę antykoncepcji?

Witam, mam 40 lat mój lekarz ginekolog zalecił zmianę antykoncepcji z tabletek na wkładkę. Bardzo naciska jednak ja nie jestem pewna wręcz nie chcę. Do tej pory brałam microgymnon 21, po odmowie wkładki lekarz przepisał mi cerazette ale straszny trądzik mi wychodzi więc prosiłam o zmianę tabletek. Dostałam receptę na zoely, jeszcze nie biorę ich ale czy będą ok? Bardzo mi przeszkadza obecny stan mojej skóry... Dodam że popalam papierosy... A może jest jeszcze jakaś inna metoda antykoncepcji dobra dla mnie? Proszę o pomoc...
KOBIETA, 40 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

metoda antykoncepcji powinna być wybrana po konsultacji z ginekologiem, który zna aktualny stan zdrowia kobiety i jest w stanie doradzić w tym zakresie.

Proszę zatem porozmawiać z ginekologiem, z jakiego powodu zaleca Pani stosowanie wkładki antykoncepcyjnej zamiast tabletek antykoncepcyjnych. Dobór tabletek antykoncepcyjnych jest natomiast kwestią indywidualną. Każdy organizm jest inny, dlatego każda kobieta może reagować inaczej na dane pigułki. Nie jesteśmy więc w stanie stwierdzić, czy tabletki antykoncepcyjne Zoely będą dla Pani odpowiednie. Potrzeba czasu, aby się o tym przekonać.

Inne polecane metody antykoncepcji to: plastry, krążki dopochwowe, zastrzyki czy implanty podskórne.

Inne pytania z tej tematyki znajdują się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/odpowiednie-tabletki-antykoncepcyjne-dla-44-latki,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przeciwwskazania-do-stosowania-plastrow-antykoncepcyjnych-u-40-latki,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jaka-antykoncepcja-dla-miesiaczkujacej-53-latki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.