Czy normalne jest to plamienie po zmianie antykoncepcji?

Dzień dobry. Miesiąc temu przeszłam z tabl Kontracept z powodu migren na Cerazette. Przy 22 tabl pojawiło się krwawienie/plamienie. Dzisiaj jest 27 tabl i trwa to nadal. Czy to jest normalne? Przy leku Kontracept wszystko było w porządku,nic się nie działo. Jak długo może potrwać taka sytuacja? Troszkę mnie to martwi.
KOBIETA, 43 LAT 4 tygodnie temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

pojawienie się plamień bądź krwawień po zmianie preparatu antykoncepcyjnego jest naturalną reakcją. Może być jednym z działań niepożądanych aktualnych tabletek antykoncepcyjnych bądź reakcją organizmu na zmianę pigułek.

Czas trwania takiego plamienia bądź krwawienia jest kwestią indywidualną. Proszę się nie martwić, najprawdopodobniej nie ma ku temu powodów. Gdyby jednak plamienia utrzymywały się przez dłuższy czas lub stały się bardzo uciążliwe, to proszę zgłosić się do ginekologa. Warto także wykonać badania kontrolne.

Nasi eksperci udzielali odpowiedzi na podobne pytania pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-przy-zmianie-antykoncepcji-z-plastrow-evra-na-tabletki-lesiplus-moze-wystapic-plamienie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienie-po-zmianie-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zmiana-tabletek-antykoncepcyjnych-a-plamienia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.