Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

jest to możliwe. Pańskie zdziwienie prawdopodobnie wynika z faktu, iż niegdyś wszystkie złamania były leczone za pomocą gipsu. Na przestrzeni lat metoda ta została jednak zastąpiona również innymi technikami leczenia kontuzji.

Współczesna medycyna oferuje również takie metody stabilizacji, jak opatrunki syntetyczne czy ortezy (protezy ortopedyczne).

Gips syntetyczny składa się z włókien nasączonych żywicą poliuretanową. Niewątpliwą zaletą takiego opatrunku jest jego waga oraz czas wyschnięcia. Jest on bowiem dużo lżejszy od tradycyjnego odpowiednika, a całkowitą twardość uzyskać można już po niecałej godzinie. Ponadto opatrunek syntetyczny jest wodoodporny, przepuszcza powietrze oraz ułatwia diagnostykę, ponieważ jest całkowicie przepuszczalny dla promieni RTG.

Ortezy zaś należą do nowoczesnych stabilizatorów. Posiadają kilka rozmiarów, co pozwala odpowiednio dostosować ich wielkość do właściciela. Są lekkie, przepuszczają powietrze i można je zdejmować, co ułatwia utrzymanie higieny.

Więcej na ten temat przeczyta Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/zakladanie-gipsu-zlamanie-przyczyny-zakladanie-gipsu-co-zamiast-gipsu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty