Czy na podstawie badań krwi można wykryć endometriozę?

Czy jest możliwość na podstawie badania krwi jakiegoś oznaczenia-parametru stwierdzić endometriozę lub jej podejrzenie? Jakie badanie mogłabym sobie zrobić by wykluczyc u siebie ewentualność wystąpienia lub istnienie już tej choroby? dodam że choruję na NZJ (wzjg) a ponoć u kobiet chorujących na choroby z autoagresji ryzyko wzrasta czy to prawda? jeśli sama nie mogłabym takiego badania sobie zrobić to o jakie badanie poprosić lekarza? czy na podstawie badania np poziomu hormonów można ją wykryć

Lek. Tomasz Budlewski

A jakie są objawy ze Pani podejrzewa taka chorobę? Proponuje udac się do lekarza ginekologa po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć