Czy na tej podstawie można stwierdzić zawał?

Mam pytanie mąż miał sekcje gdzie przyczyna zgonu "Zatrzymanie akcji serca " moje pytanie czy na tej podstawie można stwierdzić zawał potrzebne to do ubezpieczyciela. EKG z dnia zgonu wykazało zawał Serce o wymiarach 12 x 13 x 7 cm. Ściana prawej komory wiotka. Ściana lewej komory serca grubości 2,0 cm. Światło obu przedsionków poszerzone. Mięsień sercowy lewej komory wyraźnie nierówno barwliwy, z trzema ogniskami zblednięcia i zatarcia struktury włókien mięśniowych.Skąpe wybroczyny podnasierdziowe barwy ciemnowiśniowej na tylnej powierzchni serca. Dwa ogniska zblednięcia w obrębie ściany tylnej serca o wymiarach: 1 2 cm, Il 1,5 cm. Drobne ognisko zblednięcia w obrębie koniuszka serca średnicy 1,0 cm. Nieznacznie nasilone zmiany miażdżycowe pod postacią kruchych, kremowo-žółtych blaszek zwężających początkowy odcinek prawej tętnicy wieńcowej. Nieznacznie nasilone zmiany miażdżycowe zwężające światło bliższego odcinka gałęzi okalającej lewej tętnicy wieńcowej. Średnio nasilone zmiany miażdžycowe pod postacią kruchych, kremowo-žółtych blaszek zwężających światło proksymalnego odcinka gałęzi międzykomorowej przedniej lewej tętnicy wieńcowej. W środkowym odcinku gałęzi międzykomorowej przedniej lewej tętnicy wieńcowej widoczny stent.Nieznacznie nasilone zmiany miaždżycowe odcinka piersiowego aorty pod postacią kremowo-żółtych blaszek. Srednio nasilone zmiany miażdżycowe odcinka brzusznego aorty pod postacią kruchych kremowożółtych blaszek.

Lek. Wojciech Zygmunt

Wszystko wskazuje tutaj na zawał mięśnia sercowego, należy jednak pamiętać, że w takich sprawach opinię musi wyrazić lekarz medycyny sądowej, który przeprowadzał sekcję. Decyzyjna może być także dokumentacja pacjenta sprzed incydentu (zapisy EKG, wyniki troponin sercowych, echokardiografia i inne). Pozdrawiam.