Czy na tym etapie ciąży jest to prawidłowy wzrost poziomu beta HCG?

Dzień dobry! Jestem w 6 lub 7 tyg. ciąży. Na ostatnim badaniu USG, 5 dni temu, widoczny był tylko pęcherzyk płodowy i lekarz stwierdził "kiepsko widzę tę ciążę". Kazał przyjść za tydzień. W międzyczasie sama wykonałam badanie poziomu HCG. Poziom wynosił 12166 a po 48 godzinach 12206. Wiem, że to mało. Bardzo proszę o radę czy jest jakaś nadzieja przy tak wolno rosnącym HCG?

Witam serdecznie!

W prawidłowo rozwijającej się ciąży obserwowany jest dwukrotny wzrost poziomu hormonu betaHCG w cyklach dwudniowych. W Pani przypadku, wzrost ten jest nieznaczny, właściwie graniczący w przedziale błędu laboratoryjnego. Oznacza to, że ciąża przestała się rozwijać.

W obecnej sytuacji powinna skontaktować się z lekarzem prowadzącym w celu wykonania kontrolnego badania USG i ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam