Prawidłowy wzrost Beta-hCG i pęcherzyka

Witam, termin ostatniej miesiączki 23.01.2010 r. (zapłodnienia 8 luty 2010). Wykonałam badanie Beta-hCG 10 marca o godz.12 - 2220,00 mLU/ml, kolejny po 43 h - wynik 2873,00. Na usg jest widoczny pęcherzyk, ale jest pusty. Wielkość pęcherzyka 12.03.2010 - 0,71 cm, 13.03.2010 - 0,76 cm. Czy te przyrosty Beta-hCG oraz pęcherzyka nie są za małe? Planuję wykonać wynik po 72 godzinach, czyli 15.03.2010 r. Jaki przyrost powinien być prawidłowy? Czy 114% to taka sztywna norma? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam!

Ogólnie poziom hCG mieści się w granicach wieku ciążowego. Stężenie tego hormonu powinno się podwajać mniej więcej co drugi dzień, aż do 8-12 tygodnia ciąży. U Pani przyrost hCG jest w takim razie za mały. Dlatego warto wykonać kolejne oznaczenie, o którym Pani wspomina.

Pęcherzyk płodowy powinien rosnąć z szybkością około 1,1 mm na dobę. U Pani przyrost wynosi 0,5 mm. Jednak badania mogły być wykonywane o różnych porach dnia, kiedy nie upłynęły jeszcze 24 godziny.

Ponieważ wyniki powyższych badań nasuwają wiele wątpliwości, powinna się Pani udać do lekarza ginekologa, który po wykonaniu badania i zapoznaiu się ze wszystkimi dotychczasowymi badaniami, będzie mógł prawidłowo ocenić rozwój ciąży.