Czy na wynik morfologii mogą wpływać przerośnięte migdały?

witam. syn 8 lat. miał robione badania krwi i morfologia wyszła w sumie dobrze oprócz lekko podwyższonych erytrocytów 5,21 norma do 4.92. oprócz morfologi miał zbadane ob które wyszło mu 40. zaznaczę ze syn ma mocno poprzerastane migdały i już umówieni jesteśmy na zabieg. czy na ten wynik ob mogły mieć wpływ te przerośnięte migdały czy przyczyny szukać gdzie indziej.

Przy takim OB nie ma mowy o operacji. Do operacji dziecko musi być w miarę zdrowe i mieć dobre wyniki badan dodatkowych. Należ wyjaśnić przyczynę tak wysokiego OB!