Naczyniak kręgosłupa a bóle kręgosłupa?

Dzień dobry, mam 46 lat, mam też naczyniak kręgosłupa. Panie doktorze, mam pytanie dotyczące kręgosłupa,a mianowicie,co to jest naczyniak w kręgosłupie i czy to może powodować bóle kręgosłupa. Zdiagnozowano u mnie naczyniak kręgosłupa i od pewnego czasu odczuwam silne bóle kręgosłupa. Zastanawiam się czy naczyniak kręgosłupa może być tego powodem. W ogoóle naczyniak kręgosłupa jest groźny i powinnam sie martwic lub cos z nim zrobic? Jak wyleczyc te bole kregoslupa i jakie leczenie jest proponowane jak ktoś ma naczyniak kręgosłupa? Da się coś zrobić? Bóle kręgosłupa są bardzo uciążliwe i chcialabym to zmienic. Czy to wina tego, że mam naczyniak kręgosłupa? Za odpowiedź z góry dziękuję i prosze o rady co dalej, czy udac sie do lekarza i jak tak, to do jakiego?

Witam,
naczyniak trzonu kręgu powoduje, że struktura kostna w tym kręgu zanika (zostaje zastąpiona siecią naczyń krwionośnych) - zwykle nie powoduje żadnych dolegliwości i objawów chorobowych. Jednak czasami może objawiać się bólem miejscowym kręgosłupa na poziomie zmiany.
Gdy naczyniak sprawia duże dolegliwości bólowe zaleca się interwencję ortopedyczną.
Pozdrawiam