Czy nadmierne owłosienie zawsze wynika z choroby?

Czy nadmierne owłosienie to może być po prostu taka uroda? Mam regularny okres. Miałam problem z trądzikiem który leczyłam 2 kuracjami Izotek. Odkąd pamiętam mam problem z owłosieniem. Depiluje już depilatorem ale i tak rosną. O tyle na rękach, nogach, pachach mi nie przeszkadza aż tak. Na brzuchu najbardziej i okolice bikini głównie uda to już jak. Kiedyś w dzieciństwie zgoliłam brzuch i mam wrażenie że to wina tego. Głównie widoczne są na linii brzucha. Są na to jakieś tabletki czy tylko laser

Dzień dobry,

Warto udać się do endokrynologa i wykonać badania hormonalne. Oczywiście nadmierne owłosienie może być kwestią Pani urody. Jeżeli gospodarka hormonalna będzie funkcjonowała prawidłowo warto rozważyć zabiegi laserowego usuwania owłosienia. Polecam lasery diodowe, seria zabiegów powtarzanych w określonych odstępach czasowych przynosi zazwyczaj zadowalające efekty.

Pozdrawiam serdecznie.