Czy należy usztywnić ten palec?

Obrzęknięty palec przy kostce lekkie zasinienie przy zgięciu, ale mogę swobodnie ruszać zginac z lekkim bólem Oczywiście uraz powstał podczas sportów zespołowych Czy wystarczy usztywnić ten palec na krótki okres czasu bez konsultacji z lekarzem, wykluczam złamanie

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

wszelkie kontuzje, zwłaszcza te, które wystąpiły podczas uprawiania sportów zespołowych, warto skonsultować z lekarzem, w celu wykluczenia poważniejszych urazów. Może zdarzyć się tak, że objawy, które się pojawiły, czyli ból, zasinienie, obrzęk, oznaczają nadłamanie kości/inny uraz w obrębie palca, które nie wyklucza poruszania nim, dlatego warto wykonać RTG kontrolne, ponieważ pozostawienie palca w takim stanie może spowodować powstanie problemów w przyszłości, które mogą wiązać się z objawami bólowymi. Oczywiście do czasu wizyty wskazane jest usztywnienie uszkodzonego miejsca oraz dwóch stawów z nim sąsiadujących.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/zlamania-i-zwichniecia

https://portal.abczdrowie.pl/zlamania-kosci

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.