Czy należy wykonać badanie antykoagulant tocznia w ciąży?

Aktualnie jestem w 21 tygodniu ciąży. Nie przyjmuję żadnych leków oprócz witamin. W mojej rodzinie (nie bardzo bliskiej, ale genetycznie spokrewnionej) zdarzyły się 2 przypadki poronień w 2 trymestrze. 2 razy przed ciążą robiłam badanie APTT (4 lata temu i 2 lata temu), zawsze wynik wychodził lekko ponad normę , inne parametry krzepnięcia w normie, w ostatnim badaniu APTT 41s (przy wartościach ref. 26-36). Czy powinnam wykonać dodatkowe badania w ciąży np. antykoagulant tocznia?

Lek. Katarzyna Szymczak

Jesli u Pani nie było poronień to nie ma potrzeby w tym momencie takiej diagnostyki
Pozdrawiam