Czy należy zakończyć kurację Izotekiem?

Witam! Rozpocząłem kurację izotekiem dokładnie 110 dni temu przyjąłem łącznie 4400mg (2x1 tabletka dziennie). Te 3 miesiące temu wyskakiwały mi 4 syfy dziennie, teraz powiedzmy 1 na tydzień. Lekarz zadecydował, że zakończy terapię bo uważa że jestem już zdrowy, badani krwi, wątroby itp. miałem robione co 3 tygodnie i zawsze były świetne, nie do końca zgadzam się z opinią lekarza i zastanawiam się czy nie pójść do innego, aby kontynuować terapię. Lekarz u którego rozpocząłem terapie w okolicy ma opinię niekompetentnego, dlatego proszę o poradę co zrobić. Czy posłuchać się dotychczasowego lekarza i uznać że jestem zdrowy czy go zmienić.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

decyzja należy do Pana. Jeśli nie jest Pan zadowolony z efektów kuracji i rozważa Pan kontynuowanie jej lub wdrożenie kolejnej serii leczenia, to może Pan zmienić lekarza. Warto również porozmawiać z dotychczasowym specjalistą i powiedzieć mu o swoich wątpliwościach dotyczących rezultatu.

Jedna kuracja trwa od 16 do 24 tygodni. Po tym czasie lekarz ocenia stan skóry i w razie potrzeby zleca kolejne leczenie. Odstęp między poszczególnymi kuracjami powinien jednak wynosić 8 tygodni.

W znacznej większości przypadków Izotek przynosi pożądane efekty, pod warunkiem, że kuracja jest odpowiednio przeprowadzona, a pacjent przestrzega wszystkich zaleceń lekarza. Zdarzają się jednak sytuacje nawrotu trądziku, choć o mniejszym nasileniu niż przed rozpoczęciem kuracji. W takich przypadkach zaleca się powtórzenie terapii lub wykonanie badań służących dalszej diagnostyce.

Zachęcam do lektury opisującej działanie leku Izotek: https://portal.abczdrowie.pl/izotek-charakterystyka-wskazania-i-przeciwwskazania-skutki-uboczne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.