Czy należy zmniejszyć dawkę Polprilu?

od niedawna biorę polpril 10 mg, wzrosły mi enzymy ast 48 alt 48 i ggpt 74. lekarka powiedziała że to uszkodzenie wątroby. czy mam zmniejszyć dawkę polprilu?

Decyzję w tej sprawie musi podjąć lekarz rodzinny, który Panią prowadzi. Samo zażywanie jakichkolwiek leków powoduje nieznaczne jak w Pani przypadku zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych co z reguły nie jest powodem do redukcji dawek czy wycofywania się z leku jeśli jest skuteczny.