Czy napewno mam depresję?

Witam mam 38 lat i czuje sie ciagle zmeczona znuzona bardzo często mam ataki zlosci krzycze wyzywam wszystko mnie wkurza.nogi bola puchna cala czuje sie spuchnieta no i nadawage mam ponad 20 kg .waga nie chce spac .zlosci zajadam skodkim albo zapijam woda .wyniki tarczycowe niby ok ale tak naprawde nie chce nikt mi dac skierowania na konkretne badania nie wiem zresztą jakie zrobic .u psychiatry bylam i pan doktor mowi ze to nie depresja tylko problem tarczycowy .ale nie wiem co z tym robic gdzie szukać pomocy

Opisywane przez Panią objawy nie wystarczają do tego, by spełniać kategoria diagnostyczne depresji. Jednak rozumiem, że przezywa Pani problemy natury emocjonalnej-chociażby związane z kontrolą złości. Zdecydowanie dobrze byłoby wykonać pogłębiona diagnostykę endokrynologiczna, ale jednocześnie zachęcam do poszukania pomocy psychologicznej. Specjalista może Pani pomoc radzić sobie z trudnymi sytuacjami, być prawdziwym wsparciem w procesie leczenia i wracania do formy.

Witam serdecznie,
Po opisie Pani objawów ciężko jest stwierdzić czy ma Pani depresję czy nie. Zachęcam do kontaktu z endokrynologiem celem wykonania usg tarczycy oraz do zrobienia szczegółowych badań poziomu cukru.
Z wyrazami szacunku,
Jacek Romański

Dzień dobry,
uważam, że dobrym rozwiązaniem będzie udanie się do swojego lekarza rodzinnego, który przeprowadzi z Panią dokładną rozmowę i pokieruje dalej. Jeżeli Pani czuje, że coś "złego" dzieje się z Pani zdrowiem od strony emocjonalnej to może Pani udać się do psychologa, psychoterapeuty, z którym będzie mogła Pani porozmawiać szerzej o swojej sytuacji oraz gorszym samopoczuciu. Taka wizyta może okazać się bardzo pomocna.

Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Kęsek-Strózik