Czy można wyleczyć miłość do aktora?

Witam mam 21 lat i mam pewien problem ponieważ zakochałam się w Leonardo DiCaprio i nie wiem co mam robić trwa to już 12 lat od czasu gdy obejrzałam film Titanic cały czas o nim myślę myślałam nawet o tym żeby się z nim spotkać i jak by to było jak bym była jego żoną wiem że to nienormalne ale bym chciała go zobaczyć chociaż na chwile ale wiem że to niemożliwe CO mam robić proszę o pomoc Martyna 21 lat.

Witam, zakochała się Pani w aktorze, uczucie trwa od 12 lat. Zdaje sobie Pani sprawę że te marzenia nie mogą być zrealizowane. Wiele osób ma swoich idoli, aktorów, piosenkarzy którzy są dla nich ważni. Trzeba zdawać sobie sprawę z granicy jaka jest między tym co mieści się w pojęciu "fana sławnej osoby", a nierealnymi marzeniami, planami związanymi z przyszłością z wymarzonym aktorem. To co kochamy w aktorach to tylko wyidealizowany wizerunek, emocje które wywołuje, niezwiązany z prawdziwą osobą. Warto by było porozmawiać o Pani sytuacji z psychologiem. Zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@pracownia-start.pl
www.pracownia-start.pl

Ulokowanie uczuć w niedostępnym obiekcie i trudność w poradzeniu sobie z nimi może wynikać z różnych (często psychologicznych) przyczyn. Zachęcam do spotkania z psychologiem i przyjrzenia się tym emocjonalnym i osobowościowym przyczynom. Specjalista pomoże Pani także poradzić sobie z niemającym dużych szans na spełnienie uczuciem, a także nad pracować nad otworzeniem się na realne, możliwe relacje.