Problem z miłością platoniczną

Witam mam 23 lata i jestem sam a bardzo bym chciał mieć dziewczynę na stałe w realu, tylko mam problem bo zawsze zakochuje się platonicznie w aktorkach zazwyczaj w swoim wieku i jestem bardzo nieszczęśliwy z tego powodu np. zakochałem się bardzo w ewie farnej ale wiem że to miłość platoniczna a szkoda w myślach sobie wyobrażam że jest z nią i to czasami pomaga, jak szukam sobie dziewczyny to przeważnie kończy to się tym że mi odmawia a bardzo bym chiał być z ewą farną tylko że ona ma chłopka i

Dzień dobry!

Miłości platoniczne, zakochiwanie się w aktorach, piosenkarkach, nauczycielkach itp. jest naturalne i powszechne, jest prawidłowym etapem rozwoju, zazwyczaj mija jednak wraz z okresie dojrzewania. Warto zastanowić się, co takiego dzieje się w Pana życiu emocjonalnym, że pozostaje Pan na tym etapie.
Być może klucz leży też w zupełnie innym miejscu - być może istnieją jakieś przyczyny, czynniki, które utrudniają lub uniemożliwiają Panu nawiązywanie znajomości w realnym życiu, np. nieśmiałość, specyficzne wymagania co do partnerki (których nie może zaspokoić przeciętna dziewczyna) itp.
Proszę osobiście porozmawiać z psychologiem, aby odkryć i zrozumieć te przyczyny oraz zaplanować możliwości zmiany, poprawy sytuacji.

Pozdrawiam!

Witaj :) Zejdź na ziemię. Zakochujesz się nie w aktorach a ich wykreowanych wizerunkach medialnych! Zrozum, że te osoby w których się zakochujesz nie istnieją tak naprawdę.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego!
USŁUGI TERAPEUTYCZNE, COACHINGOWE I SZKOLENIOWE
http://psychopedagog.eu
PSYCHOBLOG SPOŁECZNY
http://blog.psychopedagog.eu
MOJE REFERENCJE
http://dkk.psychopedagog.eu