Czy negatywny wynik wazopresyjny wyklucza moczówkę?

witam czy negatywny wynik wazopresyny wyklucza moczowke ? i do jakiego lekarza powinienem sie udac jezeli wypijam ponad 10litrow plynow? (gdy wypije mniej to mnie strasznie suszy , a gdy nie pije mimo suszenia to czuje sie oslabiony )nefrolog oraz diabetolog twierdza ze nie wiedza co mi jest

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, jeśli po podaniu wazopresyny nie doszło do wzrostu osmolalności moczu, wynik wskazuje na obecność moczówki nerkopochodnej. Konieczna jest konsultacja z nefrologiem, który wskaże dalsze postępowanie.